RECENZE: Chytrý hrnec ThermoCook

Ze začátku jsem byla nedůvěřivá. Zkusila jsem recept podle návodu a nevyšel. Dala jsem mu ještě šanci a začala se seznamovat po svém.

ThermoCook patří do kategorie „chytrých hrnců”, které v sobě kombinují funkce mixéru, hnětače, šlehače a částečně i sporáku. Nástavce jsou vyměnitelné a součástí balení je i parní hrnec jako nástavec na hlavní nádobu. Program má v sobě přednastavené volby (celkem 20) jako “smoothie” “rýže” nebo “kynutí” + tři vlastní programy si můžete uložit do sekce DIY. Teplota jde nastavit po jednotlivých stupních, čas po vteřinách.cook

Hlavní nádoba je z nějakého ultra nepřilnavého povrchu, protože na ní nic nepřischne a dá se tak velmi jednoduše udržovat (cibulka udělala hnědé dno, ale šlo to dolů samo, bez drhnutí). Stejně tak nástavce, které jdou vyjmout se dobře čistí ze všech stran. Výkon má překvapivě vyšší než stolní mixér, takže burákové máslo bylo hotové na 3x ”smoothie” režim (30 vteřin). U toho se ThermoCook jen lehce zahřál.

burmaslo

^^^ Burákové máslo

Nejdřív mi přišlo pitomý, že si to ten hrnec i zamíchá, vždyť těch pár minut u plotny nikoho nezabije. No, hned jak si zvyknete na program, v kterém si třema kliknutíma nastavíte, co se má dít a můžete nechat hrnec sám pracovat, tak v tom objevíte kouzlo. Osmaží cibulku na oleji, orestuje houby, u toho napaří rýži a zeleninu a jídlo je hotový.

restovani

^^^ Osmaží a zamíchá cibulku (pomocí hnětacího nástavce)

Polívky v něm jsou během pár minut. Vše naseká a uvaří a promíchá. Sám. Umele mouku, uhněte těsto a pak nastavíte teplotu na 37 stupňů a on vám to těsto i nakyne 🙂 No, kdyby pekl, už nepotřebujeme nic jiného.

testo

^^^ Uhněte a nakyne těsto

A abych taky zmínila, co neudělá: nepeče a neusmaží věc, která se nemíchá (např. karbanátky – ale to se ani se zdravou kuchyní neslučuje, raději je upéct v troubě nasucho.) Sám neváží, v balení je přiložena váha.

Což vede k závěru: Kdybych si dnes měla vybavit novou kuchyň, pořídím si chytrou troubu a chytrý hrnec. A místo sporáku bych si dala klíčící box 🙂

Technické specifikace:
Motor: 500 W
Ohřev: 1000 W
Nastavení teploty: 37 – 120° Celsia
Nastavení času: 1 vteřina – 12 hodin
Čepele: 4 tvrzené křídlové odnímatelné čepele z nerezové oceli

Balení obsahuje: velký pařák o objemu 3 litrů, malý pařák o objemu 2,6 litrů + skleněnou poklici, 2l odnímatelnou nerezovou nádobu pro mixování a vaření s víčkem a odměrkou, šlehací nástavec, hnětací nástavec, sadu čepelí z nerezavějící oceli, stěrku a knihu receptů.

Nezapomeňte, kdybyste si chtěli pořídit nějaký výrobek od Froothie.cz, s kódem NOM-Optimum-Mixer máte slevu 540 Kč! Platí na mixéry Optimum 9400, Optimum 9200A, Thermo-Cook, odšťavňovače Optimum 600 a 700.

Na novém webu Prestižní domácí spotřebiče máte s kuponem nomnom-PHA-20 slevu 500,- na výrobky Optimum Sous VidePressure Cook Pro a Air Fryer. Platí do 16. července!

Kuchařku s mými recepty najdete ke stažení >zde<

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..