Šminky a serepetičky

Snažím se minimalizovat produkty všeho druhu, ale stejně mám plnou koupelnu voňavých, barevných a třpytivých serepetiček. Půjdu do pekla.

Denně se neobejdu bez 2 mýdel. Jedno používám místo sprchového gelu – většinou od Lush nebo z nějakého trhu. Na obličej momentálně používám Cigale Bio mýdlo s rozmarýnovým olejem (1) a houbičku z konjacu (2) z Biooo drogerie. Mýdla na tělo i obličej střídám. Deodorant jsem si oblíbila kamenec od LadyBio (3) a vůni Odvaha od Bacha (4), protože co jinýho by asi tak veganka, která se denně musí setkávat s populací karnistů potřebovala 🙂

1
2
3
4
1

Cigale bio mýdlo

2

Konjac houbička

3

Deodorant kamenec od LadyBio

4

Bachova toaletní voda Odvaha od LadyBio

Po umytí si postříkám obličej pleťovou vodou a nechám uschnout. Ne každý den se maluju, ale někdy se k tomu dokopu… Místo make-upu používám podkladový krém v odstínu Light Pink od Lush (1) a to jen na T-zonu a hlavně kolem nosu na zakrytí žilek. (Lush mě v tomhle zklamal, protože do světlejšího odstínu dává med. Já vím že je to všechno s tísícem certifikátů, ale já ho chci bez medu. Takže na zimu si hledám jinou značku.) Pak si obličej lehce vystínuju a podpořím svoje pihy tmavým Color & Care Mix your Make-up od Alverde z DM drogerie (2). Finišuju rozjasňovačem aka tónovacím krémem Feeling Younger (3) (jako bychom to potřebovali) na vrcholku tváří, na hraně a špičce nosu a nad horním rtem. Hodí se i do vnitřních koutků očí. Já už nahodím jen tvářenku 100% Pure z Biosophy.cz v odstínu Peach Glow (3), která se dá použít i jako rtěnka a natočím řasy. Jako světlý typ si myslím řasenku nepotřebuju a hlavně si ji stejně vždycky rozmažu a pálej mě oči, takže na to peču. Rty si natírám Hurraw balzámy a převážně spíš v zimě, když jdu ven.

1
2
3
4
1

Podkladový krém/make-up od Lush

2

Tmavý make-up Alverde

3

Tónující krém/rozjasňovač do Lush

4

Tvářenka 100% Pure od Biosophy

Když se mi chce jó malovat, tak používám rtěnky. 100% Pure a Lush jsou zatím nejlepší, co jsem měla (teď myslím ve srovnání s běžnými značkami jako je MAC a Topshop, kde jsem si kosmetiku kupovala předtím). Hlavní je, že se smažou rovnoměrně. Všechny rtěnky se dřív nebo později „ojedí“, ale většina z nich zůstane na okrajích rtů a vypadá to jako konturka z 80. a 90. let. A to je k nepřežití. Jenže kdo by to chtěl pořád kontrolovat a nosit zrcátko a domalovávat…

A kterou mám nejradši? Překvapivě tu v odstínu mých rtů (1). Vlastně celý make-up jen podrthuje to, co už mi narostlo, to nám všem stejně sluší nejvíc. Pokud barvy, tak už nějaký čas používám jen fialovou a červenou (2) v různých odstínech (jak rtěnek, tak laků na nehty).

1
2
3
4
5
1

Rtěnka Lush v odstínu Perspective/Úhel pohledu

2

Rtěnka Lush v odstínu Ambition/Ambice

3

Lak na nehty 100% Pure odstín Custard

4

Lak na nehty Sienna Byron Bay odstín Royale

5

Lak na nehty Sienna Byron Bay odstín Freedom

Na čem si ulítávám (díky bohu, protože to není to nejdražší) jsou laky na nehty – 100% Pure (3) nebo Sienna Byron Bay (4 + 5), která má tolik barev, že si nejde vybrat a postupně je musíte nasbírat všechny. Teda vy ne, ale já jo, protože je to zřejmě nějaká moje úchylka. Nejhorší je, že lakování nehtů mi zabere X hodin, abych neměla opatlanou barvu všude kolem, takže to je celkem časožrout. Ještě, že se to děje maximáně jednou týdně. Často si ale nehty nelakuju vůbec. Kdo nechce ztrácet čas, může si svůj lak vzít do nehtového studia a nechat si nalakovat nehty s ním. Stojí to většinou kolem 100,- za práci.

1
2
3
1

Pleťová voda Lush

2

Oční krém s kofeinem od 100% Pure

3

Znovupoužitelná maska od 100% Pure

No a nejdůležitější část péče je boj proti zombie obličeji – tedy hlavně unaveným očím po probdělých nocích nad veganskými projekty. Co považuju vedle pleťových vod ve spreji (1) za nutnost všech lidí s unavenýma očima je krém s kofeinem od 100% Pure. Rozdíl je vidět opravdu za chvíli. A voní jako koblihy. Ano, ty smažený koblihy s jahodovým džemem a moučkovým cukrem. Takže si ho prosím nedávejte na noc jako já, protože pak usínáte s chutí na koblihy, který jste neměli několik let a ani je mít nebudete, protože je jíst vlastně nechcete. Pitomý koblihy! Ale ten krém je fakt boží. No a pak od stejné značky znovupoužitelné masky – mají celoobličejové nebo oční (3) – oboje jsou super, zvlášť když si je dáte před aplikací do lednice. Vydrží minimálně na 3 použití – používám tak 2x do roka na osvěžení.

Vlasy si meju 1-2x týdně, podle toho jak se jim vede. Šampony střídám od Lushe Big a teď jsem si nově koupila Daddy-O. Kondicionery Veganese, Sugar Daddy-O nebo vodu s octem. Daddy-O je sice pro blondýnky, aby neměly žluté vlasy, ale voní po fialkách a to miluju, takže se tvářím blonďatě. 500 ml mi vydrží i dýl než půl roku, což je super.

1
2
1

Daddy-O šampon od Lush

2

Sugar Daddy-O tuhý kondicionér od Lush

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..